Halk ilaçları ile vücuttan parazitler nasıl temizlenir

Hiç kimse parazit enfeksiyonuna veya daha doğrusu helmintiyaziye karşı sigortalı değildir. Aslında yumurtaları çıplak gözle görülemediği için her yerde ve her zaman enfekte olabilirler. Ve her yerde bulunabilirler: ürünlerde, banknotlarda, ulaşımda tırabzanlarda ve halka açık yerlerde diğer nesnelerde.

Bu, çocuklara sokaktan sonra veya evcil hayvanlarla temastan sonra ellerimizi yıkamamızın öğretilmesinin nedenlerinden biridir. Bu arada, helmintiyazisin en yaygın nedenlerinden biri, kedi veya köpek gibi evcil hayvanlardır. Ancak bu, açılmaları gerekmediği anlamına gelmez, sadece kişisel hijyen kurallarına uymaya çalışın.

Halk ilaçları ile vücuttan parazitler nasıl temizlenir

Halk ilaçları ile vücuttaki parazitleri nasıl temizlerim, ipuçları

Vücuttaki parazitlerin varlığını doğru bir şekilde belirlemek için bir doktora danışmalı ve test yaptırmalısınız. Doğrulanmış bir teşhis ile, kurs sırasında içilmesi gereken bazı ilaçlar reçete edilecektir.

Bununla birlikte, bu kesinlikle iyidir, ancak ilaç ne kadar güçlüyse, vücut üzerinde o kadar olumsuz etkisi olduğunu bilmeye değer. Ek olarak, halk ilaçları ilaçlardan daha az etkili değildir.

Bu nedenle, bu problemle karşılaşıldığında halk ilaçları ile vücuttaki parazitlerin nasıl uzaklaştırılacağı ilginç hale gelebilir. Daha ayrıntılı olarak tartışılacak olan budur, ancak her şeye sırayla başlayalım.

Parazit Enfeksiyonunun Belirtileri

Aşağıdaki belirtiler insan vücudunda parazitlerin varlığına işaret edebilir:

 1. İshal, kabızlık, şişkinlik veya karın ağrısı şeklinde çeşitli gastrointestinal sistem bozuklukları gözlenir.
 2. Depresif durum ve sinirlilik.
 3. Kan basıncında ve anemide dalgalanma.
 4. Uyku bozuklukları.
 5. Eklemlerde ve kaslarda ağrı.
 6. Bağışıklık sisteminin bozulması ve bunun sonucunda sık ARVI ve ARI hastalıkları.
 7. Uykuda diş gıcırdatma.
 8. Tırnakların ve donuk saçların bozulması.
 9. Kilo azaldı, ancak iştah arttı.
 10. Çeşitli cilt problemlerinin siyah nokta, akne, yaşlılık lekeleri ve siğiller şeklinde tezahürü.
 11. Genitoüriner sistemdeki iltihaplanma süreçleri.
 12. Genellikle genel bir halsizlik.
 13. Dışkıda helmint larvalarının varlığı.

Listeden herhangi bir belirti ortaya çıkarsa, tavsiye için bir uzmana danışmalısınız. Oldukça fazla sayıda farklı parazit olduğu için (yuvarlak kurtlar, tenyalar ve yuvarlak kurtlar, kıl kurtları ve diğerleri), semptomlar farklı olabilir.

Bu durumda, testleri geçmelisiniz ve vücuttaki hasara bağlı olarak, ilaçlar veya halk ilaçları kullanarak en iyi nasıl tedavi edileceğine karar verebilirsiniz.

Parazitlerin vücuttan uzaklaştırılması ne zaman yasaktır?

Anti-parazitik temizlik yapılamadığında bir dizi kontrendikasyon vardır.

Bu, aşağıdakileri içerir:

 1. Hamilelik ve emzirme.
 2. Kardiyovasküler sistemle ilgili sorunlar ve ayrıca yakın zamanda geçirilmiş bir kalp krizi veya felç.
 3. Adet döngüsü dönemi.
 4. Ülser, grip veya SARS gibi hastalıkların varlığı.
 5. Akut karaciğer veya böbrek yetmezliği varlığı.
 6. Onkoloji.
 7. Kronik hastalıkların şiddetlenmesi.

Bir başka önemli noktayı da belirtmekte fayda var, hem halk ilaçlarının hem de ilaçların mide ve sindirim sisteminin diğer organları üzerinde güçlü bir etkisi vardır. Bu nedenle, parazitler için bir tedavi sürecine başlamadan önce bir uzmandan tavsiye almanız önerilir.

Gövdeyi hazırlama

Halk ilaçları ile parazitlerin vücuttan nasıl çıkarılacağıyla ilgileniyorsanız, önce bu prosedür için hazırlanmanız gerektiğini akılda tutmalısınız.

Bunu yapmak için aşağıdakileri yapın:

 1. Un, yağlı ve kızarmış yiyeceklerin yanı sıra günlük diyetinizdeki fast food yiyecekleri hariç sağlıklı bir diyete geçin. Lamblia ile enfekte olduğunda, tatlılar ve süt ürünleri de diyetten çıkarılır.
 2. Günde en az 2 litre içme suyu içtiğinizden emin olun.

Genel olarak, meyve ve sebzeler tedaviye başlamadan 1-2 hafta önce taze olarak tüketilmelidir.

Parazitlerin yok edilmesini teşvik eden ürünler

Hafif helmintlerle istila edildiğinde vücuttan atılmasına yardımcı olabilecek bir dizi yiyecek vardır.

Bunlar şunları içerir:

 1. Kabak çekirdeği çekin. Isıl işlem sonrası faydalı özelliklerini yitirdikleri için az miktarda ve çiğ olarak tüketilmelidirler.
 2. Sarımsak.
 3. Soğan.
 4. Çiğ pancar ve havuç.
 5. Greyfurt.
 6. Taze hindistan cevizi özü.
 7. Garnet.
 8. Turp.
 9. Yaban turpu kökü.
 10. Kuzukulağı.
 11. Zencefil.

Yemek pişirmede şu tür baharatları kullanmak iyidir:

 1. Karanfil.
 2. Kişniş.
 3. Cayenne biberi.

Ürünlere ek olarak, böylesine taze sıkılmış meyve suları da helmintiyazis ile mücadelede iyidir:

 1. Sebzeler: pancar, havuç suyu, lahana.
 2. Narenciye greyfurt ve ananas.

Genel olarak, yukarıdaki ürünlerin ve meyve sularının tümü, yalnızca antiparazitik bir ajan olarak değil, bir bütün olarak insan vücudu üzerinde faydalı bir etkiye sahiptir.

Halk ilaçları

Bir soru ortaya çıkarsa, halk ilaçları ile parazitlerin vücuttan nasıl çıkarılacağı, hemen birçok tarif olduğunu söyleyeceğim. Bu nedenle, bu makale helmintlerden kurtulmak için daha popüler ve etkili seçeneklerden bahsedecek.

Sarımsak Uygulamaları

Sarımsak, çeşitli türdeki helmintlerle savaşmada oldukça etkilidir.

Birkaç şekilde kullanılabilir:

 1. Temizleyici lavman olarak. Bu durumda sarımsak suyu yapılır. Sarımsak ezmesi yardımıyla birkaç diş sarımsağı bastırmak ve bu sarımsağı bir bardak ılık suya eklemek gerekir. Daha sonra karışımı bir gece bırakmanız gerekir ve sabahları sıvı süzülür ve lavman için kullanılır. İşlemin sonunda anusu akan su ile durulayın. Lavmanların sarımsak suyu ile kullanım süresi 5 gündür. Ancak hemoroid varlığında bu işlem önerilmez.
 2. Sarımsak ve süt infüzyonu da helmintlerden kurtulmak için iyi bir seçenektir. Hazırlamak için bir bardak ılık süte 12 damla sarımsak suyu ekleyin. Bu infüzyon, hafta boyunca günde 2-3 kez içilir.
 3. Sindirim sistemi hastalıkları için tavsiye edilmez, sarımsak ve yaban turpu kökü tentürü. Hazırlamak için, çeyrek fincan doğranmış yaban turpu kökü ve ince bir rende üzerine rendelenmiş aynı miktarda sarımsak kullanmanız gerekecek. Malzemeler karıştırılır ve bir litre kaynamış su ile dökülür, ardından 10 gün boyunca demlenir. Ortaya çıkan infüzyon günde 3 defa 1 çorba kaşığı alınmalıdır.

Troichetka

Halk ilaçları ile parazitlerden nasıl kurtulacağına dair bir soru ortaya çıktığında kullanılabilecek oldukça etkili bir başka çare ceviz, pelin ve karanfilden oluşan bir üçlüdür.

Önce, bir ceviz tentürü hazırlanır:

 1. Yeşil kabuğa 15 adet olgun ceviz almanız, iyice durulamanız ve soymanız gerekir. Daha sonra kabuk ince doğranmış olmalıdır.
 2. İnce kıyılmış kabuk, sıkıca kapanan bir kavanozun içine konulmalı ve 0, 5 litre alkol dökülmelidir.
 3. Karanlık, serin bir yerde bir ay ısrar edin. Bu durumda kavanoz periyodik olarak çalkalanmalıdır.

Aynı zamanda bir ceviz tentürü içmek vücudun buna alışması için belli bir plana göre yapılmalıdır. Yani, ilk gün bir damla tentür ilavesiyle yarım bardak su içmeniz gerekir.

Ve böylece 5 gün boyunca bir damla tentür ekleyerek içersiniz. Altıncı günden itibaren vücut ağırlığına bağlı olarak 70 kg'a kadar ağırlık için 2 çay kaşığına, 70 kg'ın üzerinde ise 2, 5'e kadar dozaj değişir ve artar.

Bu, su miktarını 50 ml'ye düşürür. Bu miktarda tentür, günde 2 defa 5 gün boyunca içilir. 11. günden başlayarak, tentürün dozajı aynı kalır, ancak alım, yemeklerden önce aç karnına sabah bir kereye indirilir.

Triadın diğer bileşenleri

Ceviz tentürü alınırken pelin ve karanfil tozu seyreltilmiş olarak alınır. Bunlar triadın bileşenleridir.

Bu durumda pelin ve karanfil tozları da belirli bir dozda alınmalıdır. İlk gün birbirinden ayrı olarak 1 tutam pelin ve aynı miktarda karanfili suyla seyreltmeniz gerekir.

İkinci gün, üçüncü 0. 33'te çeyrek çay kaşığı seyreltilir. Dördüncü günde, pelin dozu yarım çay kaşığına çıkarılır ve bu nedenle 14. güne kadar, pelin otu tozunun dozajını her gün 0, 5 çorba kaşığına çıkarmanız gerekir.

Bu dozaj 20. güne kadar içilir, ardından haftada bir aynı dozda pelin alınır.

Karanfil ise üçüncü günden sonra miktarı 0. 33'e çıkarsa, onu 7 gün daha içmeniz gerekir. 11. günden itibaren, pelin ile birlikte haftada bir 1 çay kaşığı almanız gerekir.

Karanfillerin ilk 10 gün yemekten önce 8 saatte bir tüketildiğini belirtmekte fayda var. Kurs 1 ay sürer. Bununla birlikte, herhangi bir rahatsızlık veya alerjik reaksiyon yaşarsanız, tedaviyi bırakın.

Kabak çekirdeği

Parazitlerin halk ilaçları ile vücuttan nasıl uzaklaştırılacağı sorusuna bir başka iyi çözüm de kabak çekirdeğidir.

Bunları en büyük fayda sağlayacak şekilde kullanmanın birkaç yolu vardır:

 1. Karaciğeri helmintlerden temizlemek için öğütülmüş kabak çekirdeği, bal ve sudan oluşan bir karışım kullanılır. 300 gram kabak çekirdeğinin öğütülmesi ve 1 yemek kaşığı bal ve 2 yemek kaşığı su ile karıştırılması gerekir. Bu karışım sabah yemeklerden önce alınır ve 3 saat sonra hafif bir müshil içmeniz gerekir. Müshil aldıktan yarım saat sonra lavman yapmanız gerekir. Kurs arka arkaya 2 gün sürer, ardından aylık bir aralık yapılır ve tekrarlanır.
 2. Helmintlerle savaşmak için dereotu ve kabak çekirdeği kullanmak da iyidir. Her iki bileşen de eşit oranlarda kullanılır, her biri yarım çorba kaşığıdır ve bir litre kaynar su ile dökülmeleri gerekir. Karışım bir saat demlenmelidir. Bundan sonra karışım süzülür. İnfüzyon çay olarak günde üç defa alınmalıdır. Tedavi süresi 7 gündür.
 3. Kabak çekirdeği kaynatma hazırlamak için 0, 5 kg tohum ve bir litre soğuk su kullanılır. Tohumlar su ile doldurulduktan sonra karışım iki saat su banyosuna bırakılmalıdır. Bu durumda karışımın kaynamasına izin verilmemelidir. Sonra ortaya çıkan suyu süzmeli ve tohumları sıkmalısınız. Et suyu bir saat boyunca küçük yudumlarla alınır. Ardından, suyu aldıktan birkaç saat sonra tuzlu bir müshil içmeniz gerekir.

Bir hafta içinde tedaviden sonra, parazitlerin varlığına yönelik testlerden geçilmesi tavsiye edilir.

Halk ilaçları ile vücuttaki parazitler nasıl giderilir, sonuç

Yukarıdakilerin hepsini özetlemek gerekirse, bu sorunun çözümünün, böyle bir sorunun halk ilaçları ile vücuttan parazitlerin nasıl uzaklaştırılacağı o kadar da zor olmadığı unutulmamalıdır.

Ancak bazı durumlarda ilaç almadan yapamayacağınızı unutmayın. Bu nedenle, bir tedaviye başlamadan önce, tavsiye ve reçete testleri için bir doktora danışmak daha iyidir.

Ayrıca bazı durumlarda bu eylemlerin kontrendike olduğunu da unutmayın. Ayrıca, mümkünse, önleme amacıyla, çeşitli helmintlerin ortadan kaldırılmasına katkıda bulunan bu ürünleri ve taze sıkılmış meyve sularını periyodik olarak tüketin.