Parazitlerin vücudunu temizlemenin en etkili yolları

Diğer organizmalarla yaşayan ve onları yaşam alanı ve besin kaynağı olarak kullanan organizmalara parazit denir.

Giardia, Trichomonas, klamidya, yuvarlak kurt, opisthorchis, mantarlar - bunların hepsi insan vücudunu bir yaşam alanı ve besin kaynağı olarak kullanan parazitlerdir. Ve bu onların çok küçük bir kısmı. Aslında insan vücudunda 300'den fazla parazit türü yaşıyor.

Hayati aktivitelerinin sonucu, çoğu çok ciddi olan çok sayıda hastalıktır. Dahası, parazitler gizlenir, kendilerini görünüşte onlarla ilgisiz hastalıklarda gösterirler. Bu durumda semptomatik tedavi sonuç vermez, çünkühastalığın nedenini etkilemez.

Peki bu durumda ne yapmalı? Parazitlerin vücut temizliği bu sorunun cevabıdır.

Parazitlerin vücudu nasıl temizlenir? Şu anda, bu sorunu çözmenin birkaç yolu bilinmektedir. Onları daha ayrıntılı olarak ele alalım.

insan vücudundaki parazitler

İlaçlar

Farmakoloji bugün çok sayıda antiparaziter ilaç sunmaktadır.

Bunlar nemosol, medizol, albendazol, vermox, vormin, dekaris ve diğerleri gibi iyi bilinen ajanlardır.

Tüm bu ilaçlar, hemen hemen her tür paraziti yok etmeyi mümkün kılan oldukça güçlü bir antiparaziter etkiye sahiptir.

Bununla birlikte, kullanımları çoğunlukla hastalarda bir takım yan etkilere ve komplikasyonlara neden olur. Bu nedenle bu tür ilaçlar ancak uzman bir doktor gözetiminde alınabilir.

İlaçların yardımıyla parazitlerin vücudu nasıl temizlenir (çeşitli istilalar için dozaj rejimleri):

aktif madde Hastalık resepsiyon düzeni
Nifuratel Giardiyaz (lamblia) Yetişkinler 7 gün boyunca günde 2-3 kez 400 mg, çocuklar - 5-7 gün boyunca günde 2 doz 30 mg / kg vücut ağırlığı.
Prazikuantel Opisthorchiasis (opisthorchiasis) Başlık dozu 40-75 mg / kg, optimal - 60 mg / kg (1 gün boyunca 4 saat arayla 3 dozda)
eritromisin Klamidya (klamidya) Günde 4 kez, 10-14 gün boyunca yemeklerden bir saat önce 500 mg, kronik ve karmaşık formlarla - 14 günden fazla.
metronidazol Trikomonas (Trichomonas) İlk gün ağızdan su ile 4 defa 1 tablet. İkinci günden yedinci güne kadar, günde 3 defa 1 tablet
mebendazol Enterobiasis (pinworms) 10 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar 100 mg (1 sekme. ) İlacın bir kez. 2 ila 10 yaş arası çocuklar 25-50 mg bir kez

Şifalı Bitkiler

parazitlere karşı şifalı otlar

Parazitlerin vücudunu bitkisel ilaçlarla temizlemeye genellikle halk ilaçları veya halk ilaçları denir.

Farklı halkların şifa tarihinde antiparaziter etkileri olan bir takım bitkiler bilinmektedir. Ve modern ilaçların aksine hiçbir yan etkisi yoktur. Bugün, birçoğu incelenmiş ve pratikte uygulanmıştır.

Bunlar sarımsak, karanfil, kara ceviz, greyfurt çekirdeği, solucan otu çiçekleri, kabak çekirdeği ve diğerleri gibi ürünlerdir.Parazitlerin çeşitli organları üzerinde iç karartıcı veya felç edici bir etkiye sahiptirler. Ek olarak, sadece antiparaziter değil, aynı zamanda antiseptik, antiinflamatuar ve anti-sklerotik etkilere de sahiptirler.

Aşağıda en etkili parazit kontrol tarifleri bulunmaktadır.

parazitler için kabak çekirdeği

parazitlere karşı kabak çekirdeği

Eşsiz bileşimleri nedeniyle kabak çekirdeği hafif bir müshil etkisine sahiptir, kolleretik ve iltihap önleyici etkiye sahiptir ve bağırsak parazitleriyle savaşmada mükemmeldir.

Kabuğun altındaki ince yeşil kabuk, parazitler için gerçek bir zehir olan çok önemli bir madde olan cucurbitin içerdiğinden, enfeksiyon sırasında rafine edilmemiş tohumların kullanılması geleneksel tıpta önerilir. Cucurbitin, parazitlerin büyümesini ve çoğalmasını engeller, hareketliliklerini engeller, sonuç olarak vücuttan hızla atılırlar.

Kabak çekirdeğinin kullanımı tamamen güvenlidir, insan vücudu üzerinde yan etkileri ve toksik etkileri yoktur.

Kabak çekirdeği parazitlerden nasıl alınır (popüler tarifler):

 1. Kabak çekirdeğini (300 gr) toz haline getirin, su (50 ml), bal (75 gr) ekleyin, malzemeleri karıştırın. Karışım bir saat içinde küçük porsiyonlarda yenmelidir. Birkaç saat sonra müshil iç.
 2. Kabak çekirdeğini (500 g) öğütün, hammaddeleri bir tencereye dökün, iki kat (1 l) suyla doldurun, bir kapakla örtün, kaynatmadan yaklaşık iki saat su banyosunda pişirin, infüzyonu süzün. Et suyu, küçük porsiyonlarda bir saat boyunca aç karnına içilir.
 3. Kabak çekirdeğini (200 gr) yağ eklemeden bir tavada kızartın, soğutun, toz haline getirin, doğranmış sarımsak karanfilleri (5 adet) ve bal (2 yemek kaşığı) ekleyin, malzemeleri iyice karıştırın, demlenmeye ayarlayın. karanlık bir yerde gün. Çare alınır: yetişkinler için - aç karnına bir çorba kaşığı, çocuklar için - aç karnına bir çay kaşığı.

Parazitlerden pelin

parazitlere karşı pelin

Pelin bileşimi, alkaloidler, asitler, tanenler, fitokitler, uçucu yağ dahil olmak üzere önemli sayıda aktif bileşen içerir. Pelin ağacının kendine özgü acılığı, glikozitler anabsintin ve absintin tarafından sağlanır. Bu aynı maddeler parazitlerin atılmasında belirleyici bir rol oynar.

Kuru pelin yaprakları en etkilidir. Bu bitki tek başına veya parazit önleyici özelliklere sahip diğer bitkilerle birlikte kullanılır.

Parazitlerden pelin nasıl alınır (popüler tarifler):

 1. Pelin tozu. Kuru adaçayı yapraklarını (100 g) öğütün. Bir hafta boyunca her 2 saatte bir çay kaşığı toz alın. Böyle bir çare, helmintiyazisin önlenmesi için de içmeye değer.
 2. Lavman için pelin kaynatma. 1 litre kaynar suya 1 çay kaşığı pelin dökülür, 30 saniye kaynatılır. Elde edilen et suyu 10 dakika demlenir ve daha sonra 40-42 dereceye kadar soğutulur. Bu sıcak lavmanlar haftada bir gün yatmadan önce verilir. Lavman hacmi 100 ml değildir.
 3. Pelin alkol tentürü. Kuru ot (100 g) 0, 5 litre alkolle dökülür, tıbbi olanı almak daha iyidir. Karanlık bir yerde 3 hafta süreyle infüze edilir. Yemeklerden önce günde üç kez 30 damla içmeniz gerekir.

parazitlerden tansy

Tansy, antelmintik ve genel sağlık özelliklerine sahip çok sayıda faydalı madde içerir. Başlıcaları acılık, thujone, flavonoidler, alkaloidler, tanenler, askorbik asit, vitaminler, uçucu yağlar, mineral bileşikler, proteinlerdir. Yararlı bileşenlerin ana kısmı çiçek salkımlarında bulunur.

Parazit tedavisi, solucan otu uçucu yağlarında toksik etkisi olan thujone varlığı nedeniyle gerçekleştirilir. Parazitlerin vücuduna girdikten sonra merkezi sinir sistemlerini yok eder ve çabucak ölürler.

Parazitlerden solucan otu nasıl alınır (popüler tarifler):

 1. Tansi tozu. Bitkiyi kurutun veya eczaneden hazır bitki satın alın ve bir kahve değirmeni içinde öğütün. Toz, az miktarda su ile aç karnına günde 2 kez 1 çay kaşığı alınır. 20 dakika sonra yiyebilirsiniz. Tedavi süresi 30 gündür.
 2. Lavman için solucan otu kaynatma. 1 yemek kaşığı doğranmış solucan otu tohumunu 500 ml kaynar su ile dökün ve infüzyon tamamen soğuyana kadar bırakın. Akşam yatmadan kısa bir süre önce lavman yapılır.
 3. Tansy infüzyonu. 2 yemek kaşığı bitki salkımına 1 litre su almanız ve malzemeleri kaynatmanız gerekir. Ateşi kapatın ve ürünü tamamen soğuyana kadar demlenmeye bırakın. Et suyunu yemeklerden önce günde 3 kez, 20 gün boyunca yarım bardak alın. Önleme söz konusu olduğunda, haftada bir kez bir kaynatma içmek yeterlidir.

Biorezonans tedavisi (fizyoterapi yöntemleri)

parazitlere karşı fizyoterapi

Bu yöntem, parazitlerin metabolik süreçlerinin uygun frekanslarla elektromanyetik olarak bastırılmasını sağlar. İnsan vücudu, kendisi için herhangi bir tehlike oluşturmayan zayıf bir elektromanyetik alandan etkilenir, ancak parazitlerle etkin bir şekilde savaşır. Bu yöntem hastalarda pratik olarak hiçbir yan etkiye neden olmaz.

Günümüzde parazitlerin yok edilmesi için birçok farklı cihaz üretilmektedir: Paracelsus, Acil Durumlar Bakanlığı, Radomir ve diğerleri. Çalışmalarının prensibi, en küçüğünden en büyüğüne kadar her parazit türünün yalnızca kendi rezonans frekansına sahip olduğu gerçeğine dayanmaktadır. Bu frekansta etkilenmesi gerekiyor.

Bununla birlikte, parazit önleyici cihazları kullanırken üç sorun vardır:

 • parazitler frekanslarını değiştirebilir ve maruziyetten kaçabilir;
 • büyük bir parazit kütlesi bu şekilde yok edilirse, vücutta ayrışmaya başlarlar ve aşırı zehirlenme tehlikesi vardır - çürüme ürünleri ile şiddetli zehirlenme;
 • vücudun belirli unsurları, özellikle eritrositler, bazı parazit türleri ile aynı rezonans frekansına sahiptir. Elektromanyetik frekansa maruz kaldıktan sonra, bu kan parçacıkları stresli bir duruma gelir. Mikroskop altında, sık sık ışınlamadan sonra bile eritrositlerin kenarlarının doğal olmayan pürüzlü bir şekle sahip olduğu görülebilir - bu, kanın stresli bir durumudur.

Özel programlar

Vücudu parazitlerden temizlemek için özel programlar bugün özellikle popülerdir. Bu tür birçok program var.Belki de en popüler olanlardan biri N. A. Semenova.Bu programı tamamlamak iki hafta sürecektir.

Bu nedenle parazitlerle mücadeleye lavman ile başlanmalıdır. Lavmanlar iki gün boyunca sabah ve akşam yapılır.Aşağıdaki lavmanlar üç haşere tedavisidir.

 1. İlk solucan giderme üç gün boyunca gerçekleştirilir ve iki eylemi içerir: sabahları ve akşamları yüz mililitre pelin infüzyonu içmeniz gerekir ve sabahları sarımsak infüzyonundan bir mini lavman yapın.
 2. İkinci nem alma, oldukça güçlü bir fitocidal etkiye sahip olan kabak çekirdeği ve bitki infüzyonu almanız gereken beş ila yedi gün sürer.
 3. Deworming'in üçüncü aşaması, karaciğerin zeytinyağı ve limon suyu ile temizlenmesini içerir.

Parafarmasötiklerin uygulanması

Tipik olarak, yüksek kaliteli parafarmasötik bazlı parazit arıtma sistemleri iki ana modül içerir.

Birincisi aslında parazitlerin giderilmesinden sorumludur ve ikincisi, organizmanın koruyucu işlevlerini güçlendirmeyi ve arttırmayı, tonunu artırmayı, boşaltım sistemlerinin işlevlerini eski haline getirmeyi amaçlar. Asırlık halk deneyimini ve modern bilimin başarılarını organik olarak birleştirir. Ama elbette gerçekten yüksek kaliteli parafarmasötiklerden bahsediyoruz.

Bu tür diyet takviyeleri, ciddi yan etkilerin ve komplikasyonların gelişimini en aza indirecek olan genel ilaç tedavisi süreci ile birlikte alınabilir.

Her kişi altı ayda veya yılda bir kez parazit önleyici bir programdan geçmelidir. Tek şart, bu programın %100 güvenli olması gerektiğidir.