Parazitlerin halk ilaçları ile tedavisi

insan vücudundaki parazit türleri

Hiçbirimiz parazitlere karşı bağışık değiliz. Enfeksiyonun gerçekleşmesi için birkaç saniye yeterli olacaktır. Vücudu parazitlerden iyileştirme konusunda aynı şeyi söyleyemezsiniz - bu olay çok daha fazla zaman, çaba ve para alacaktır.

İnsan vücudundaki parazitlerin varlığına, kural olarak, bir dizi acı verici hisler ve önemli bir canlılık ve enerji kaybı eşlik eder.

Bu makale, tüm organizmanın sağlığının gücünü sağlamaktan çok, minimum mali maliyetle solucanlardan bir kez ve herkes için kurtulmaya yardımcı olacak halk ilaçlarına odaklanacaktır.

Parazitler için solucan otu: nasıl alınır?

Bir antelmintik ilaç olarak, infüzyon ve kaynatma gibi halk formatları kullanılır.

Solucan otu ile vücudun yeniden düzenlenmesi, bu bitki oldukça yüksek bir toksisiteye sahip olduğundan dikkatli ve dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir. Özellikle bebekler için dozajın artırılması önerilmez.

Kahverengi veya fazla kurutulmuş ham maddeler kullanmayın, çünkü bu türdeki aktif bileşenler minimum konsantrasyonda bulunur.

Çiçek İnfüzyonu

Tarif, geleneksel şifalı bitkilerde insan vücudunu temizlemek için kullanılır. Yuvarlak kurtlara ve kıl kurtlarına karşı mücadelede oldukça yüksek verimlilik.

Nasıl pişirilir:

 • Bir kaba yaklaşık 20 gr solucan otu çiçeği koyduk (yönlendirme için - yaklaşık iki yemek kaşığı hammadde);
 • 1 litre kaynar su dökün;
 • 1 saat demlenmeye bırakın.

Yetişkinler için dozaj, günde 3 kez yemeklerden önce bu infüzyonun yarım bardağıdır.

Çocuklar için - 1 yemek kaşığı günde 3 defa.

Solucanlara karşı lavmanlar

Temizleyici lavmanlar, hastanın bağırsaklarında yaşayan solucanlarla savaşmak için oldukça uygundur.

Temel olarak bu yöntem, son parazitler alt kısımlarında yaşadığından, bağırsakların kıl kurdu tarafından yenilmesinde en etkilidir.

Pişirme yöntemi:

 • Bir çorba kaşığı taneleri yoğurarak toz haline getirin;
 • İki diş sarımsağı soyun ve kesin;
 • Sütü 0, 5 litrelik bir hacimde ısıtıyoruz;
 • Koleksiyonun bileşenlerini süte koyun;
 • Tomim kapağın altında kaynama anından itibaren 10 dakika;
 • Filtreleme.

Et suyu rektuma enjekte edilmeli ve ardından mümkün olduğu kadar uzun süre içeride tutulmalıdır. Bu tür lavmanların ardından felçli parazitlerle birlikte dışkı çıkar.

Parazitlerden sarımsak: nasıl alınır?

vücuttan parazitleri çıkarmak için sarımsak

Parazitlere karşı birçok tarif vardır ve bunların çoğu etkinlikleri ile karakterize edilir. Bununla birlikte, tüm ürünler insan vücudu için eşit derecede güvenli değildir.

Toplamda, keskin baharat parazitler üzerinde zararlı bir etkiye sahiptir, insan vücudunun direncini arttırır ve ilişkili bakteriyel enfeksiyonları öldürür.

Soluma

Bazı parazitik enfeksiyonlar nazofarenks ve akciğerlere "saldırır", bu nedenle hastanın vücudundaki "yolculuk" sırasında birçok solucanın larvaları kendilerini gırtlak duvarlarında ve akciğerlerde bulabilir. Bu durumda soluma prosedürleri, helmintleri ortadan kaldırmanın en etkili yolu olacaktır.

Solumak için temiz bir çaydanlık, bir bandaj kapağı ve birkaç diş sarımsak gerekir.

Sarımsakları ince bir rende üzerine sürün, bu kütleyi bir bandajla sarın, maksimum verimlilikle hareket edin. Bu torba su ısıtıcısına yerleştirilir ve ardından kapağı sıkıca kapatırız. Çaydanlığın ağzını ağzımıza alıyoruz, burun deliklerini parmaklarımızla sıkıştırıyoruz ve sarımsak buharını derinlemesine soluyoruz.

Bundan sonra, aynı anda parmaklarımızı açarak nefes veriyoruz.

Bu tür bir inhalasyon için ilk prosedür 2 dakikadan fazla sürmemelidir ve gelecekte bu süre kademeli olarak 10-15 dakikaya çıkarılabilir. Bu tür 3 ila 5 prosedür uygulamak gerekli olacaktır - her şey, hastalığınızın ciddiyetinden ve genel olarak sarımsak kokusunun tolerans faktöründen kaynaklanacaktır.

Sarımsaklı Süt

Sindirim sisteminde yaşayan solucanlarla savaşabilen sütle baharatlayarak içecek yapmak için popüler bir tarif var.

1 diş sarımsağı ovalayın, 1 çay kaşığı öğütülmüş biber eklenmiş bir bardak sütle doldurun ve iyice karıştırın. Bu karışım bir yudumda içilmelidir. Günde bu ilacın tek bir dozu, bunun için günün sabah saatini seçmek oldukça yeterli olacaktır.

Bu önemlidir!Ürünü hazırlamak için yalnızca süt kullanılmalıdır. Yoğurt ve kefir gibi fermente süt ürünleri bu tarif için kabul edilemez.

Sarımsaklı mum kullanma

Sarımsak mumları, parazit şeklindeki "istenmeyen misafirlere" karşı mücadelede çok faydalıdır. Onları hazırlamak için birkaç diş sarımsağı çatalla veya elle ezin. Elde edilen yulaf ezmesi suyla dökülmeli ve yaklaşık 30 dakika demlenmesine izin verilmelidir. Elde edilen tentüre pamuk yünü veya bir bandaj çubuğunu batırıyoruz, ardından bu mumu 20-30 dakika arayla anüse yerleştiriyoruz.

Fırında Sarımsak

Sarımsak, her koşulda parazitlerle savaşma eğilimindedir. Fırınlanmış formda en büyük güvenliğe sahiptir ve bu nedenle bu yöntem daha genç nesil ve hastalığın hafif formları için daha düzenlenmiştir.

Fırında 10-15 dakika birkaç diş sarımsak pişirin. Dozaj - Günde 50 gramdan fazla almamaya çalışın.

Cengiz Han'ın Tarifi

sarımsak yardımıyla parazitleri vücuttan uzaklaştırmak

Tarifi yeniden üretmek istiyorsanız, sarımsağı aç karnına tüketmeniz önerilir. Yatma vaktine yaklaştıkça, bir kafayı temizlemeli ve karanfilleri ortalama bir tabletin boyutunu geçmeyecek şekilde kesmelisiniz, aksi takdirde bir parçayı yutmakta zorluk çekebilirsiniz. İşin bittiğinde, bol suyla her seferinde bir parça sarımsak almaya başla.

"Cengiz Han" yöntemine göre benzer bir tedavi 1 ay içinde tekrarlanmalıdır.

Benzer bir teknikle tedaviye uyumun temel koşulu, sarımsağın aç karnına yenmesi ve çiğnenmemesidir.

Bal ve Sarımsak

Bal bazlı sarımsak karışımı yapmanın tarifine bakalım:

 • Sarımsak dişlerini temizliyoruz, bunlardan 300 ml meyve suyu sıkıyoruz, taze arı balı (0, 5 kg) ekliyoruz, malzemeleri iyice karıştırıyoruz, sonra yaklaşık yarım saat kısık ateşte ara sıra karıştırarak kaynatıyoruz;
 • Kaynatma işlemi sırasında oluşan kızlık zarını bir kaşıkla çıkarın;
 • Hastaya yemeklerden önce günde 4 defa 1 çorba kaşığı karışım veriyoruz.

Parazitler için karanfil: nasıl alınır?

Yetenekleriyle karanfil, insan vücudundaki her türlü zararlıyı ortadan kaldırmak için haklı olarak kullanılmaktadır. Karanfil, hem bir kaynatma hem de toz biçiminde ve diğer yararlı bitkilerle kombinasyonlar biçiminde tamamen farklı türlerde, kıvamlarda ve biçimlerde kullanılır.

Karanfil Tozu

Karanfilden toz yapmak için, bu bitkinin kurutulmuş çiçeklerinin ardından ev tipi kahve değirmeni kullanabilirsiniz. Daha sonra ortaya çıkan madde günde üç kez ağızdan alınmalı, yeterince büyük miktarda temiz su ile yıkanmalıdır.

Bu tür prosedürler 1 ay içinde yapılırsa, hasta bir kişinin vücudunda hiçbir parazit mikroorganizma izi kalmaz.

Sonucu birleştirmek ve yeniden bulaşmayı önlemek için, bu tür manipülasyonlar her hafta yaklaşık 2 kez tekrarlanmalıdır. Bugün, hemen hemen tüm marketler ve süpermarketler, satılık çiçek salkımının yanı sıra toz karanfil formatına sahiptir.

Bu tür bir tedavinin kontrendikasyonu, bileşenlere karşı yalnızca bireysel hoşgörüsüzlüktür.

Karanfil ve keten tohumu

parazitlere karşı karanfil ve keten tohumu

Karanfil ve keten tohumlarını toz kıvamına getirin. Bu bileşenleri sırasıyla 1 ila 10 oranında karıştırıyoruz.

Bu ilacı günde 3 defa 20 gr alıyoruz ve su ile içiyoruz.

Bu tür bir tedavinin süresi 3 gündür. Bundan sonra 3 gün ara veriyoruz ve kursu kopyalıyoruz. 30 gün içinde böyle bir eylem algoritması gerçekleştiriyoruz.

Karanfil ve pelin

Kurutulmuş pelin ve karanfilleri toz haline getirin. Bileşenleri eşit oranlarda karıştırıyoruz. Günde bir kez 1 kaşık karışım - akşam yemeğinden yarım saat önce alıyoruz.

Tedavi süresi 3 haftadır. Çocuklarda helmintik istilaların tedavisi için önerilen doz ½ çay kaşığıdır.

Çocuklar pelin otunun acı tadına dayanamazlar ve bu nedenle ilaç almaya direnirler. Bu nedenle suyun balla tatlandırılması tavsiye edilir.

Karanfil ve civanperçemi, topalak, solucan otu, pelin

Kurutulmuş karanfilleri civanperçemi, topalak, solucan otu ve pelin ile eşit oranlarda birleştirin. Malzemeleri öğütün.

Yetişkin bir hasta için dozaj - günde bir kez bir çay kaşığı - kahvaltıdan önce, bebekler için - ½ kaşık.

Karanfil ve pelin, solucan otu

Eşit miktarda karanfili pelin ve solucan otu ile karıştırın. Toz kıvamına gelene kadar öğütün ve ardından günde bir kez 3 g ürün kullanın - akşamları yemekten önce.

Karanfil: kaynatma ve tentürler

Tıbbi infüzyon uygulaması

1, 5 g doğranmış baharatı 200 ml kaynamış suda buharda pişirin. Demlenmesine izin verin. 1 saat sonra günde 3 defa 1/3 bardak ilacı süzüp içiyoruz.

Kıl kurdu ve ascaris'e karşı et suyu

2 gr karanfili 300 gram kaynamış su ile dökün. Kabı sobanın üzerine koyarız, bileşimin kaynamasını bekleriz. 0. 5 saat demlenmeye bırakın. Günde üç kez 50 ml çare içiyoruz. Uçucu yağlar oldukça hızlı buharlaştığından ve sonuç olarak ilaç antihelmintik yeteneklerini kaybettiğinden, ileride kullanmak üzere hem bir kaynatma hem de bir infüzyon hazırlanması tavsiye edilmez.

Parazitlerden pelin: nasıl alınır?

Parazitlerle enfeksiyon sırasında vücudu yeniden düzenlemenin en erişilebilir yolu, pelin otu kaynatmasıdır. Bu yöntem aynı zamanda önleyici amaçlar için de oldukça uygundur.

Et suyunu aç karnına içiyoruz ve bundan sonra yaklaşık 2 saat yemek yemiyoruz.

Bu suyu gün boyu kullanmak yasak değildir.

Parazitlerden pelin kaynatma

parazitlere karşı pelin kaynatma

İçindekiler:

 • 1 yemek kaşığı kuru pelin;
 • 1 bardak kaynamış sıcak su

Hammaddeleri su ile doldurup daha büyük bir kaba ısınmaları için koyuyoruz. Yaklaşık 15-20 dakika sonra et suyu hazır olacak - sadece filtreden geçirmeniz gerekiyor.

Pelin ağacının eylemlerini güçlendirmek ve tamamlamak şu şekilde sağlanır: ona başka şifalı otlar ekleyin.

Anthelmintic bitkisel infüzyon

Bileşenler:

 • 1 çay kaşığı pelin;
 • 1 çay kaşığı papatya
 • 1 çay kaşığı sarı kantaron;
 • 1 çay kaşığı rengi bozulmamış;
 • 1 çay kaşığı meşe kabuğu;
 • 500 ml kaynar su.

Kuru otları karıştırın, bir termosun içine dökün ve kaynar su dökün. Çare için yaklaşık 8 saat ısrar ediyoruz. İnfüzyon filtrelenir. Aç karnına bir bardak alıyoruz.

Tedavi süresi 10 gündür. Terapi süresi boyunca vejetaryen bir diyete uymalısınız.

Parazitlerden elde edilen pelin içeren bu tarif özellikle giardiasis teşhisinde tavsiye edilir.

Kabak çekirdekli acı pelin

Pelin yapraklarını kurutulmuş ve ezilmiş halde 1'e 1 oranında ezilmiş kabak çekirdeği ile karıştırın ve sonra elde edilen karışımı votka ile dökün (1'e 3 oranına dikkat ederek).

Bu içeceği sıcak bir yerde 1 hafta demlendiriyoruz. Ortaya çıkan ilacın günde 2 defa 50 gram aç karnına alınması tavsiye edilir.

Bu tür bir terapi, kurs 14-21 gün içinde yapılırsa oldukça etkili olacaktır (doktorun reçetesine göre).

Acı Pelin Lavmanları

Antelmintik lavmanların uygulama yöntemi oldukça etkilidir.

Et suyunu hazırlamak için 1 litre kaynar suyu 1 tatlı kaşığı kuru acı pelin (yaprak) içine dökün, sonra ateşte 30 saniye kaynatın ve 8-10 dakika ısrar ediyoruz. Elde edilen suyu 42 ° C'ye (en azından bu sıcaklıkta) soğutun, ardından çimden süzün. Bu lavmanlara sıcak verilir; günün kullanım süresi - akşam yatmadan önce; hacim - 100 ml'den fazla değil.

Bitki suyu

Oldukça etkili bir antihelmintik ajan, balın 3'e 1 oranında eklendiği pelin otu suyudur. Bu meyve suyu, helmint enfeksiyonlarını teşhis ederken bebeklerin almaları önerilir.

Parazitler için zerdeçal: nasıl alınır?

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için zerdeçal

Zerdeçal, çeşitli şekillerde helmintlerle savaşmak için kullanılmıştır. Bununla birlikte, çok sayıda incelemeyi okursanız, önleyici bir etki için gıdaya düzenli olarak zerdeçal eklemenin ve bu "enfeksiyonun" vücutta görünmesini önlemenin yeterli olacağı sonucuna varabilirsiniz.

Sadece daha lezzetli olmakla kalmayıp, aynı zamanda insan sağlığı için paha biçilmez hale gelecek olan çeşitli yemeklerle mükemmel kombinasyonuna dikkat edilmelidir.

Bu çeşniyi sadece baharat olarak kullanmanın yanı sıra, evde zerdeçaldan parazitler üzerinde zararlı etkileri olabilecek ve sindirim sürecini optimize edebilecek ilaçlar hazırlayabilirsiniz:

 • Yarım çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal, bir çorba kaşığı bal alıyoruz, bu malzemeleri ½ bardak su ile karıştırıyoruz, ardından bu antelmintik infüzyonu günde iki kez - sabah ve akşam, tercihen yemeklerden önce;
 • Yarım çay kaşığı öğütülmüş zerdeçal, bir çorba kaşığı yaban mersini yaprağı almalı, karıştırmalı ve 0, 5 litre kaynar suda buharda pişirmelisiniz. Bu karışım 20-30 dakika demlenmeli ve ardından yemeklerden önce yarım bardak içilmelidir;
 • Sütlü zerdeçal. Bu baharatın bir tutamını 1 bardak süt içinde çözün ve için (yatmadan önce önerilir). Bu araç, toksinleri vücuttan mükemmel bir şekilde uzaklaştırır, bu da parazitik istilaları teşhis ederken kullanım önerilerini ifade eder;
 • Zerdeçal, zencefil ve sarımsak alın, bu malzemeleri öğütün ve homojen bir kütleye karıştırın. Sonra bu maddeden bir kaşık dolusu aç karnına ve yatmadan önce alıyoruz. Bu ilaç hem parazitler için hem de solunum yolu hastalıklarının önlenmesi için tavsiye edilebilir.

Zerdeçalın etkilerini en üst düzeye çıkarmak için diyetinizi meyveler, sebzeler ve lif açısından zengin yiyeceklerle renklendirin.

Parazit Katranı: Nasıl Alınır?

En yaygın tarif

Bu tarif, dünya çapında birçok insan tarafından başarıyla kullanılmıştır ve internette sayısız inceleme bunun kanıtıdır.

İstenilen etkiyi elde etmenin temel şartı, huş ağacı katranı kullanmak için şemanın tüm kanonlarına ve nüanslarına uymaktır.

Taze sıkılmış elma suyuna ihtiyacımız olacak.

Tüm bileşenleri hazırladıktan sonra, bu aracı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu nedenle, aşağıdaki şemayı izlemelisiniz:

 • Birinci gün.1 çorba kaşığı meyve suyuna bir damla katran eklenir, bu ilaç alınır;
 • 2-7 gün.Her gün katran miktarını bir damla artırıyoruz;
 • 7-30 gün.½ çay kaşığı huş katranı içilir.

Benzer bir tedavi sürecini takiben 3 aylık bir ara veriyoruz, ardından ilacın kullanımı tekrarlanıyor. Bununla birlikte, bu tekrarlanan kurs zaten 5 gün sürmüştür ve bunların her biri 1 çorba kaşığı meyve suyu ile seyreltilmiş ½ çay kaşığı katran içinde alınmalıdır.

Tedavi daha sonra altı ay devam eder. 3 gün boyunca her ayın başlangıcı elma suyuna 3 damla ilacın eklenmesiyle işaretlenir. Yemeklerden 20 dakika önce günde üç öğün yemek olmalıdır.

Bu önemlidir!İlacı bu şema çerçevesinde kullanırken, vücuttaki tüm parazitlerden kesinlikle kurtulmak mümkündür. Bununla birlikte, bir doktora ön danışılana kadar bebeğin bu şekilde tedavi edilmesini önermiyoruz.

Katran suyu için

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için katran

Solucanlardan kurtulmak isteyen birçok insan, yemek için katran suyunu kullanır. Katranın suya orantılı oranı 1'e 8 olmalıdır.

Bu "iksir" in malzemeleri bir tahta kaşıkla karıştırılır. Karışım 2 gün bekletilmeli ve bu sürenin sonunda çözelti köpük ve tortu yok olana kadar boşaltılır. Bitmiş ilaç bir buzdolabında saklanmalıdır, çünkü sıcak bir yer faydalı özelliklerinin korunmasını olumsuz yönde etkileyecektir.

Bu ilaç her gün bir çorba kaşığı alınır.

Tedavi süresi, her biri 10-15 gün geçmesi gereken 10 günlük 3 settir.

Parazitlere karşı saf katran

İlk olarak ilaç karışımı hazırlanır. Bir bardağa kaynamış su doldurulur, ardından 5-10 damla katran eklenir ve iyice karıştırılır. Bu ilaç iki hafta boyunca her gün alınmalıdır. Sonra 10 günlük bir ara veriyoruz ve ondan sonra ilacın kullanımını yukarıdaki ilkelere uygun olarak kopyalıyoruz.

Ekmekli katran

Bu araç olumlu yönde iyi çalıştı.

Hazırlığın özü: yatmadan önce üzerine 5 damla katran damlatmış küçük bir parça ekmek alıyoruz. Ondan sonra hemen yiyoruz. Bu ilacı hiçbir şeyle içmeyiz veya yakalamayız, ertesi güne kadar ara veriyoruz.

Sabah, ertesi gün günlük doz 10 damlaya ulaşana kadar damla sayısı 1 birim artırılmalıdır. Ayrıca, 10 damla dozaj 10 gün uzatılır. Bundan sonra, ilaç miktarı sırasıyla günde 1 damla 5 damla azaltılır (ters sırada). Kurs 24 gün sürmelidir.

Yukarıdaki solucan iyileştirme yönteminin etkisini geliştirmek için öneriler:

 • tedavi rejimine dikkatli bir şekilde bağlı kalmak, bunun ötesine geçmekten kaçınmak;
 • , tercihen ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde olmak üzere altı ayda bir benzer bir temizlik gerçekleştirir;
 • doktorları, tedavinin bitiminden 14 gün sonra aynı kursu kopyalamalarını tavsiye ediyorlar, ancak ekmeğin yerine yardımcı ürünün bir elma olması gerekiyor.

Folklor, huş katranlı "yüceltilmiş" bal

Kurs 12 gün sürer ve bu süre zarfında her gün yatmadan önce bir parça huş ağacı ilacıyla birlikte bir kaşık dolusu bal almalısınız. Bu yöntem için çiçek sıvı balı kullanmak en uygunudur.

Önceki tarif ve şemada olduğu gibi - bu ilacı aldıktan sonra yemek yememeli veya içmemelisiniz.

Bu şekilde tedavi ederken, bir damla huş iksiri ile 1 tatlı kaşığı bal yemelisiniz. Kursun sonraki her gününde, dozu 1 damla artırması beklenir. Toplamda dokuzuncu günden 12. güne kadar sadece 8 damla ilaç içmelisiniz.

Bu önemlidir!Katranın kendisinde hoşgörüsüzlük (tat) olması durumunda, bir istisna olarak, küçük bir parça bal ile bir atıştırmalık yiyebilirsiniz.

Ürünü aldıktan birkaç gün sonra, vücudun genel sağlığında gözle görülür bir iyileşme fark edeceksiniz ve parazitler vücudunuzu doğal olarak dışkı ile terk etmeye başlayacak.

Katran ve süt

Her gün aç karnına ½ fincan ılık süt içiyoruz ve buna önce huş katranı ekliyoruz.

Başlangıç ​​olarak, dozaj 1 damla olacak ve her gün 1 birim artarak 10 damlaya çıkarılacaktır. Daha sonra, kursun müteakip kopyası için 10 gün uzunluğunda, ancak günde 10 damla dozajla 7 günlük bir ara veriyoruz.

Bu önemlidir!Vücudunuz için maksimum faydalı etkiyi elde etmek ve parazitik mikroorganizmalardan bir an önce kurtulmak için ilacı almayı bir gün bile atlamamalısınız.

Elma püreli huş katranı

parazitlere karşı huş katranı

Küçük bir elma püre haline gelene kadar ince ince rendelenmelidir. Homojen bir kütleye öğütüldükten sonra 5-10 damla katran verir. İlk günler 1-2 damla olacak ve her gün artacaktır.

Yukarıdaki çözüm, önceki ilaçlara benzer şekilde, yatmadan önce gece alınır. Tedavi süresinin süresi 14-21 gündür, ancak bu ana kurstur ve sonraki tüm ek ve yinelenen kurslar, vücudunuza maruz kaldıkları helmint saldırısının derecesine göre belirlenir.

Parazitler için keten tohumu yağı: nasıl alınır?

Çeşitli türlerde ve "ırklarda" solucanlar için en iyi çare kurutulmuş keten tohumudur, yani herhangi bir şekilde işlem görmemiş olanlar.

Keten tohumu yağı yemeklerden 30 dakika önce alınır. Helmintlerden etkili bir şekilde kurtulmak için günde yaklaşık 5 çay kaşığı yağ alın.

Parazitleri yok etme etkisini olabildiğince ideale yakın hale getirmek için, yağa çeşitli tentürler ve kaynatma maddeleri eklemenizi öneririz.

Solucanlara Karşı Keten Tohumu Tarifi:

 • 2 gr ezilmiş bitki tohumları alıyoruz, bir termosa koyuyoruz, 400 ml kaynar su döküyoruz;
 • Yaklaşık 12 saat buharla;
 • Yemeklerden 30-40 dakika önce 120 ml et suyu için.

Ascaris'i vücuttan atmak için aşağıdaki tarifi unutmayın:

 • bir karanfil ve tohumlarına, öğütülmüş keten tohumlarına, kaynar suya (0, 2 l) ihtiyacınız var;
 • doğranmış keten tohumlarının üzerine kaynar su dökün;
 • sadece kuru karanfilleri çiğneyin.

Karanfil, acı tadı nedeniyle helmintleri ve diğer parazitleri felç etme özelliğine sahiptir. Çiğnemeden sonra, bu bitki bir keten tohumu kaynatma ile yıkanır.

Parazitler için keten tohumu: nasıl alınır?

Keten tohumlarının mikroorganizmalar-parazitlere karşı kullanımı için tarifler.

parazitleri vücuttan uzaklaştırmak için keten tohumu

Isıl işlem görmemiş keten tohumlarının en iyi parazit kontrol ajanı olduğu genel olarak kabul edilir.

Bu ilacı, yemeklerden önce 2 çorba kaşığı kadar sabah ve akşam 7-10 gün almanızı tavsiye ederiz. Saf, işlenmemiş formdaki ezilmiş tohumlar, antelmintik kontrolde en büyük etkinlik yükünü taşır.

Keten tohumu veya yağı ile tedavi gördüğünüzde günde en az 2 litre su içmelisiniz, bu da metabolik süreci (metabolizmayı) hızlandıracak ve vücuttaki zararlı birikimleri gidermeye yardımcı olacaktır.

Parazitlerden hidrojen peroksit nasıl içilir?

Bağırsak parazitlerinden kurtulmak için, evrensel şemaya göre hidrojen peroksit almanız gerekir:

 • Temizlemeye başlayın - 50 ml su ile seyreltilmiş 1 damla% 3 solüsyon. Mineralli su veya damıtılmış su kullanılması tavsiye edilir, ancak normal klorlu su kullanılması önerilmez. Bu tür çözümler, yemekten 2-30 dakika önce günde 3 defa alınmalıdır;
 • İkinci gün - aynı miktarda su için 2 damla peroksit. Böyle bir aritmetik ilerlemede, tedavi günlerinin sayısına göre hidrojen peroksit damlalarının sayısı artar. Kurstaki son dozaj, suda çözünen 10 damladır, günde 3 defa içiyoruz;
 • 3 gün vücudun ara vermesi gerekecek;
 • İkinci kursa 3 gün boyunca her gün 10 damla değişmeyen bir dozla başlayın;
 • 3 gün - ara;
 • Ardından, kursun toplam gün sayısı 21 gün olana kadar, 10 damla sabit dozda birkaç gün daha.

Bebek dozu:

 • 10-14 yaşında, en yüksek doz günde 3 defa 5 ila 8 damladır;
 • 5-10 yaşında - 2 ila 5 damla;
 • 5 yaşına kadar - 1-2 damla.

Ayrıca, rektal (anüs yoluyla) damlalık kullanarak vücudu helmintiyazisten sterilize etmenin daha karmaşık bir yöntemi de vardır:

 • 1 çay kaşığı acı pelin ağacını 200 ml suda birkaç dakika kaynatın;
 • Soğumasını bekleyin;
 • Filtreleme;
 • Kaynamış su yerine soğuk kaynamış su doldurun. 200 ml'lik istenen hacmi geri yüklemek için;
 • 10 ml hidrojen peroksit solüsyonu (% 3) ekleyin;
 • Bu sıvıyı 200 ml'lik bir kaba dökün ve kan transfüzyon sistemini buna bağlayın.
 • İğneyi kesin ve boruyu ateşin üzerinde eritin;
 • Tüpün ucunu Vazelin ile yağlayın;
 • Sistemi 2 metre seviyesinde sabitleyip tüpü anüs (anüs) içerisine yerleştiriyoruz;
 • Bir jet ile 20-30 ml sıvı enjekte edin ve dışkılama dürtüsü görünene kadar tutun;
 • Bağırsakları boşaltın ve karışımın geri kalanına her 1 saniyede 1 damla enjekte edin;
 • 1 ay boyunca her gün tekrarlayın. Kural olarak, solucanlar genellikle mukus şeklinde yarı sindirilmiş bir biçimde çıkar.