TÜR PARAZİTLER İNSAN VÜCUDUNDA

parazitler insanlarda

Modern tıp giderek eğilir parazit teorisi hastalıklara ve onaylar, o zaman yaşayan parazitler, insan vücudunda gözlenen düzenlilik gelişiminde farklı bir tür ihlalleri. Orada 300'den fazla bilinen organizmalar, önde gelen parazit yaşam cilt yüzeyinde ve içinde bir insan. Her türlü parazit var, farklı yaşam döngüleri, mekanizmaları parazitlik, ama onları bir araya getiren — paraziter hastalıklar neden büyük bir zarar bir adam.

Türlerin sınıflandırılması parazitlerin insan vücudunda

Orada bir bölünme gerçek ve yanlış bir parazit. Durumlarda zararlı parazitler insan için geçerli değildir, zarar yanlışlıkla yenmesi vücuda aittir yanlış. Örnek hizmet böcekler ve sülükler nazofarinksi yılında kulak koridorlarda. Risk nedeniyle, kapsamlı hasar, solunum tıkanması, gerekli acil kaldır zararlı. Tedavi gerçek bir parazit, esas olarak ilaç türüne bağlıdır zararlı.

Asalak yaşayan vücut yüzeyinde ve dış organları

Organizma, asalak olarak yaşayan cilt yüzeyi — bitler, keneler, tahtakuruları, bazı türleri, sinekler, sivrisinekler. Zarar neden adam ısırıkları oluşturur deri cilt koloni, neden, deri lezyonları. Parazitler için ciddi bir tehdit, insan, olmak, taşıyıcı enfeksiyonlar ve virüs gibi beyin iltihabı, sıtma, tifo, veba, şarbon.

Basit

Bu küçük parazit insanlarda oluşan tek bir hücre ve parazitik çeşitli organ ve dokularda neden olan ağır hastalıklar, genellikle kronik. En ünlü arasında amip, giardia, Toksoplazma. Yol penetrasyon parazitler çeşitlidir, çoğunlukla gıda ve su yoluyla. Bazı türleri neden ölümcül bir hastalık, örneğin, belirli bir tür amip, yaşam su ve başlatıcı primer amebik meningoensefalit.

Archlar

Grup solucanlar dahil, türlü parazit solucanlar yaşayan, iç organlarda yaşayan organizmalar. Bunlar oldukça büyük, yaşayan parazitler vücutta hasara neden olabilir, önemli bir yenilgi dokulara ve organlara, ve eğer tedavi edilmezse bile neden olabilir ölüm.

Gibi özellikler bu tür parazitler vücutta:

 • Yuvarlak solucanlar, nematodlar, gelir 1-2 mm (Trichinella) birkaç düzine santimetre (yuvarlak). Bazı türler, gibi kancalıkurt, cilde nüfuz.
 • Trematodlar, yassı solucanlar, halk var, adı «kurtlarını» nedeniyle vantuz vücut. Enfeksiyon oluşur ne zaman yutulur invaziv formu, parazit, gelişmekte olan bir vücutta ara sahibi ya da su.
 • En büyük solucanlar, cestodların, daha bilinen isimler — şerit solucanlar ya da etmiyordu. Gelir en fazla 10-15 km (boğa tsepen), ve en büyük temsilcisi, lentets geniş ulaşır, daha 20 m. Ara ana ve enfeksiyon kaynağı genellikle hareket, çiftlik hayvanları.

Yerelleştirme, nasıl ve nerede yaşamak parazitler

Çeşitli formları vardır yerelleştirme. Geçici yerelleştirme ima çalışıyor parazit vücutta bir dönemde, belirli bir geliştirme döngüsü. Sabit şekil, zaman, parazitler vücutta yaşayan tüm yaşam döngüsü, yumurta, insan vücudunda gerektirmeyen onun olgunlaşma ara sahibi. Transit formu yerelleştirme geçiş dönemi olarak kabul edilir parazit bir yerde yaşam.

Tanı ve tedavi için önemlidir dikkate almak gibi şekil ve görünüm yerelleştirme. Yere göre 2'ye ayrılır ana grup. İlk grup asalak olarak yaşayan cilt organizmalar. Parazitler insanın içinde, muhteşem iç organları, çeşitleri, yaşamak kemik, doku ve sıvılar, grubu oluşturan Tekirdağ ilinde, ona bağlıyor, protozoa ve helmint.

Parazitler içinde ve insan derisi üzerinde

İç parazitler insan ayrılır 2 tür parazit doku ve parazitler karın organları ile ilgili dış çevre. Vardır ve atipik formları istilası olduğunda parazitler girer sıradışı için kendi tür, habitat, zor tanı ve tedavi, özellikle akut vakalarda beyin.

Asalak yaşayan vücut yüzeyinde ve dış organları iki temel yolu parazitlik, geçici ve kalıcı. Zararlıları değil, üzerinde yaşayan cilt canlıların, beslenme yoluyla sokması, geçicidir ve tehlikeli enfeksiyonlar. Parazitler, yaşayan bir insan deri, bütünlüğü ihlal epitel, neden dermatolojik hastalıklar.

En çok görülen türleri

Yaygın parazitler, yaşam üzerinde deri cilt, ilgili ikaz uyuz — kaşıntı kene, bit, neden lice ve deri mite — patojen demodekoza. İlkbahar ve sonbahar dönemi görünür İxodes akarları, konut alanı ve ormanlık bir alanda. En basit, en yaygın tür parazitler gibi adam gibi, giardia, Toksoplazma, trikomonas, amip, Plasmodium. Yaygın solucan geçerli boğa ve domuz tsepen ve en büyük — geniş tenya. Arasında nematod genellikle tanısı yuvarlak kurt, pinworms, Trichinella, vlasoglavy. En trematodes daha sık görülür karaciğer kelebeği ve dev.

Ortak belirtileri istilası

Ne zaman yumurta parazitleri veya yetişkin parazitik organizmaların insan vücudunda meydana kuluçka dönemi sırasında parazit enfeksiyonu asemptomatik olabilir. Belirtileri ektoparazit fark hemen cilt üzerinde görünür, alerjik döküntüler, yaralar, kaşıntı. Ortaya Tekirdağ ilinde zor, paraziter hastalık genellikle belirtileri var, benzer diğer hastalıklar. Birincil belirtileri çağrılan bir eylem toksinler, genellikle algılanan bir sonucu olarak yorgunluk ve göz ardı edilir.

Sinyal tanı ortaya çıkmasıdır bu tür belirtiler:

 • alerjik reaksiyonlar, atık ürünleri parazitler;
 • anemi;
 • baş ağrısı;
 • nedensiz uyku bozuklukları;
 • dispeptik bozukluklar;
 • sık sık mide bulantısı, karın ağrısı;
 • bozuklukları GASTROİNTESTİNAL sistem;
 • artan vücut ısısı;
 • karaciğer ağrısı veya artan vücut;
 • sık sık nedensiz eklem ağrısı, kas ağrısı;
 • herhangi bir uzun süreli hastalık ile ilgili olmayan diğer teşhis hastalıklar.

Tanı

Keşfetmek ektoparazit cilt edilebilir bir görsel muayene ve mikroskobik analiz kumaş. Engel tanı-ebilmek şiddetli alerjik reaksiyonlar ve ikincil enfeksiyon gibi görünen bir deri hastalığı olan sahte kökeni.

Zamanında bulmak için varlığı Tekirdağ ilinde çok daha zor bir listesini parazitler, insan vücudunda aşan yüzlerce çeşit, istediğiniz kapsamlı tanı oluşan birkaç test ve prosedürleri:

 • tam kan sayımı;
 • enzim kan sayımı;
 • dışkı incelenmesi;
 • BT ve ULTRASON, hızla ortaya büyük bir görünüm;
 • analiz ve duodenal içeriği;
 • araştırma salgısı 12 duodenal ülser.

İlaçlar ve tedavi

Tedavi paraziter hastalıkların olması ve kapsamlı atanır hekim bazında laboratuar testleri ve bireysel hasta. Bunun nedeni, yüksek toksisite, ilaç, zorunluluk normal hasta izleme. Kendi kendine tedavi üzerinde olumsuz etkileri olabilir, neden hayatı tehdit eden komplikasyonlara. Eğer parazitler insanda lokalize tipik değildir, riskleri tespit ve tedavi yöntemleri uzman olmadan mümkün değildir.

Terapötik önlemler kabaca üç aşamaya ayrılır. Aşama eğitim için gerekli vücuttan toksin kaldırma, akut belirtileri rahatlatmak ve korumak için iç organları zararlı etkilerine karşı ilaç. Bu amaçla reçete hepatoprotectors, özel ilaçlar için vücut temizliği, antibiyotikler, diyet.

İkinci aşamada imha parazitler, başlıyor, zaman, hastanın durumu istikrarlı. Büyük solucanlar gibi boğa tsepen ve büyük zararlıları iç dokularda genellikle ameliyatla çıkarmak. Bir süre ilaç kurs etkiler yaşam döngüsü bireyler, derecesi lezyonlar.

Üçüncü aşama amaçlamaktadır vücudun restorasyonu ve uyarı yeniden bulaşma. Bu durumlarda hafif formları istilası oldukça basit prosedürleri. Paraziter hastalıklar insan gerektirebilir uzun süreli tedavi ve kurtarma kesilmesi ilaçlar ile tedavi sırasında iyileşme sürecini geciktirir.

Önleyici tedbirler

Temel önleme yatıyor uyum, kişisel hijyen, gıda işleme ve temizleme, içme suyu, uyum, sağlık normları, pişirme sırasında et ve balık. Dikkat edilmelidir, banyo yaparken taze sularda, nerede tasallut büyük miktarda tehlikeli zararlıları. Koruma ektoparazit bir uygulama kaliteli kovucular, önlemek için tavsiye edilir temas ile enfekte insanlar ve nesneler.

En tehlikeli zararlıları olarak kabul edilir, yaygın tropik ve sıcak ülkelerde, planlama, gezi yerleri dikkatle bakmak koruma böcek. Tüm asalak yaşayan vücudumuzda, bir tehdit sağlık ve uyum önleyici tedbirler önlemek için ciddi bir paraziter enfeksiyondur.