İnsan vücudundaki parazitler için halk ilaçları

vücuttaki parazitlerden sebze karışımı

Parazitlerin insan vücuduna girmesi için kesinlikle herhangi bir çaba sarf etmesine gerek yoktur - sadece yıkanmamış bir sebze veya meyve yiyin, kontamine yiyecekler veya larvalarla toz soluyun.

Ancak parazitlerden kurtulmak inanılmaz derecede zor bir iştir.

En tehlikeli şey, kişinin vücudunda parazitlerin yaşadığını bilmemesidir. Önleyici muayenelerde onları tanımlamak her zaman mümkün olmadığından.

Bu nedenle, kendinizi sorunlardan korumak için halk ilaçlarını sadece tedavi olarak değil, aynı zamanda parazitlerin enfeksiyonunu ve üremesini önlemek için de kullanabilirsiniz.

Aşağıda verilen halk yöntemleri, insan vücudunu solucanlardan hızla temizlemeye yardımcı olacaktır.

Yetişkinlerde halk ilaçları ile parazitlerin giderilmesi

Önemli noktalar hemen not edilmelidir. Artık sizi hastalıktan kurtaran birçok farklı tarif var. Ancak doktorlar, sağlık sorunlarından kaçınmak için hazırlamadan önce ve hatta reçete kullanmadan önce bir doktora danışmanızı şiddetle tavsiye eder.

Daha önce, helmintler kolayca çıkarıldı, tedavide çoğu zaman basit tarifler kullanıldı. Örneğin, kabak çekirdeğine kadar sarımsak veya kabak yağı bazlı. Ek olarak, acı pelin, karanfil, çilek, yaban turpu ve diğerleri gibi tıbbi maddeler kendilerini kanıtlamıştır.

İnternette, nergis veya diğer şifalı bitkilere dayalı harika tarifler bulabilirsiniz. Ayrıca dereotu, çilek veya huş ağacı yapraklarına dayalı tarifler de sağlanmaktadır.

Şimdi parazitlerden kurtulmanıza yardımcı olacak geleneksel ilaç tariflerine bakalım.

 • İlk tarif.Bir yay üzerine kuruludur. Bir soğanı doğramanız ve her şeyi bir termosa koymanız gerekir. Bundan sonra, bir termosa kaynar su ekleyin ve her şeyi yaklaşık 12 saat demlenmeye bırakın. Daha sonra karışım iyi demlendiğinden iyi süzülmelidir. Ertesi gün alabilirsin, ancak sadece aç karnına.
 • İkinci tarif.Bu tarifte birkaç malzemeye ihtiyacınız olacak. Bir kap alın ve içine yaklaşık 100 gram şeker ve aynı miktarda ezilmiş kabak çekirdeği karıştırın. Her şeyi iyice karıştırın ve sabah kahvaltıdan önce alınabilir. Doktorlar bu tarifi günde 3 yemek kaşığı almanızı tavsiye ediyor. Önemli! Karışımı aldıktan sonra da yaklaşık 3 yemek kaşığı hint yağı içmeniz gerekir.
 • Üçüncü tarif.Acı pelin tarifin ana bileşenidir, iyice yıkanmalı ve kaynar su ile dökülmelidir. Tarifi üç saat ısrar edin, ardından karışımı gazlı bezle süzmeniz gerekir. Böyle bir reçete ile tedavi süresi 10 gün sürer, gerekirse doktorlar kursu uzatır.
 • Dördüncü tarif.Bu tarif birçok kişi tarafından biliniyor, sadece midesi hassas olan hastalar için kullanılıyor. İhtiyacınız olacak: papatya, cehri kabuğu. Bu otlar eşit oranlarda, her biri yaklaşık 2 yemek kaşığı alınmalı ve üzerlerine kaynar su dökülmelidir. Otlar biraz infüze edilir edilmez süzülmeleri gerekir ve sabahları aç karnına alınabilirler.
 • Beşinci tarif.Meşe kabuğu parazitlere iyi gelir, 1 tatlı kaşığı ağaç kabuğu alıp solucan otu ve cehri ile karıştırmanız gerekir. Gerekirse tarife papatya da eklenebilir. Tüm otları aynı miktarda alın - 1 çay kaşığı. Otları yaklaşık yarım litre ılık suyla dökün ve yaklaşık 6 saat bekletin. Ardından, tüm tariflerde olduğu gibi, filtreleyin ve alın. Ancak bu tarifi sadece kahvaltıdan önce almanız, 100 ml içmeniz gerekiyor. Bu tarif yardımcı olur, ancak tedavi süreci çok uzundur. 40 veya 90 gün sürebilir, bu nedenle iyileşme sürecini hızlandırmak için ilaç tedavisi ile birlikte kullanılır.
 • Altıncı tarif.Saussurea'yı iyice ezin, bu tarif için bu bitkiden 1 yemek kaşığı gerekir. Doğradıktan sonra çimleri suyla doldurmak ve üç saat beklemek gerekir. Bu süre zarfında tarif iyi demlenir ve günde üç kez 1 yemek kaşığı alabilirsiniz. Ancak tarifi yemekten 30 dakika önce almanız gerektiğini unutmayın.
 • Yedinci tarif.Bu tarifi hazırlaması kolay olduğu için birçok kişi tarafından sevilmektedir. Nane ve kılıç almanız gerekiyor, ayrıca elecampane ve ölümsüz çiçeklere ihtiyacınız var. Tüm otları eşit miktarda alın ve su ekleyin, üç saat bekletin. Hazırlanan karışımın 1/3 bardak için günde üç defa alınması gerekmektedir. İlaçsız tedavi süresi bir ay olabilir.

Çocuklarda parazitler için halk ilaçları: nasıl kurtulur

Aşağıdaki tarifler parazitler için iyi sonuç verir ve çocukken kullanılabilir. Ancak, ciddi sağlık komplikasyonları olmaması için kullanmadan önce bir çocuk doktoruna danışmanın zorunlu olduğu konusunda sizi uyarmak istiyoruz.

Şimdi tedavi seçeneklerine bakalım.

Çocuğun anüsünü, önce yağla nemlendirilmesi gereken pamuk yünü ile kapatın. Bu tedavi yöntemi, kıl kurtlarından hızla kurtulmaya yardımcı olur. Bu nedenle, küçük bir parça pamuk, kabak çekirdeği yağına veya örneğin kenevir yağına batırılabilir. Doktorlar bu yöntemi etkisiz buldukları için kabul etmiyorlar. Ancak, bazı kullanıcılar bu yöntemin yardımcı olduğunu belirtti.

Kenevir ve keten tohumu yağı

Bu tür yağlar iyi bir anti-inflamatuar etkiye sahiptir, bu nedenle sadece solucanlardan kurtulmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda hastalığın semptomlarını da hızla ortadan kaldırırlar. Çocukların tedavisinde üzüm veya kayısı gibi diğer yağları da kullanabilirsiniz. Ancak çoğu zaman çocukların tedavisinde kenevir veya keten tohumu kullanılır, en güvenli olarak kabul edilirler.

Dahili olarak alabilirsiniz, çocuğun günde iki kez 1 çay kaşığı yağ içmesine izin verilir. Sadece yemeklerden önce yağ içmek gerekir. Çocuk yağı kendi kendine içemiyorsa, ebeveynler küçük bir hile yapabilir. Örneğin, ekmeği tereyağı ile doyurun.

kabak çekirdeği

Kabak çekirdeği, iyi bir antelmintik etki spektrumuna sahip oldukları için bu problem için sıklıkla kullanılır. Bu etki, tohumların bileşimi ile sağlanır, bir amino asit - cucurbitin içerirler. Ancak böyle bir incelik herkes tarafından kullanılamaz, kontrendikasyonları bilmeniz gerekir, doktor size onlardan bahsedecektir.

Basit bir formda alabilir veya süt hazırlayabilirsiniz. 7 yaşın altında 150 gramdan fazla almamanız gerekir, ancak 10 yaşına kadar 200 gram kullanabilirsiniz. 10 yıl sonra doktorlar 250 veya 300 gram kabak çekirdeği reçete edebilir.

Taze meyve suları ve sebzeli meyveler de yardımcı olur. Çocuklukta havuç suyu solucanlara yardımcı olur, her gün verilmelidir. Çocuğun alerjisi yoksa, iyileşme etkisini arttırmak için meyve suyuna biraz doğal bal eklenebilir. Solucanlar pancarın tadına pek düşkün değildir, bu nedenle pancar tedavide aktif olarak kullanılmaktadır. Ayrıca turp, yaban turpu veya nar da alabilirsiniz.

Evde çocuğunuz için kuşburnu tentürü hazırlayabilirsiniz. Böyle bir tarifin tam olarak nasıl hazırlanacağını doktora sorabilirsiniz.

Tansy harika bir bitkidir

Evde solucan otuna dayalı kaynatmalar, kıl kurdu veya yuvarlak kurtlarla başa çıkmak için iyidir. Ancak soru ortaya çıkıyor, bir çocuğa kaynatma verilebilir mi? solucan otu zehirli bir madde içerdiğinden doktorlar böyle bir tedaviyi desteklemezler. Bu nedenle, yanlış hazırlanmış bir reçete ile ve hatta dozaj normlarına uyulmadığı takdirde, ters etki meydana gelebilir.

Halk ilaçları ile hamilelik sırasında solucanların tedavisi

Hamilelik sırasında da bu sorun ortaya çıkabilir ve bundan kurtulmak gerekir. Hastalığın semptomları çok hoş değil, bu nedenle hamile bir kadın, bu arka plana karşı da sinir krizi geçiriyor. Hamilelikte parazitlerden kurtulmak için halk tarifleri de hazırlayabilirsiniz ancak pişirmeden önce bir doktora danışmanızı öneririz.

Pancar suyu, hamilelik sırasında parazitlerden iyi bir şekilde yardımcı olur, bir tarifin nasıl düzgün bir şekilde hazırlanacağını aşağıya bakın.

Yemek pişirmek için şemaya kesinlikle uymanız gerekecek:

 • Tarif için büyük bir pancar alın;
 • İyi kaynatılmalıdır. 2-3 saat yeterlidir;
 • Ardından pancarları temizlerken ellerinizi yakmamak için soğutun;
 • Soymak;
 • Şimdi pişmiş pancarları küçük parçalar halinde kesebilir ve ardından suyunu sıkmak için her şeyi meyve sıkacağı içine koyabilirsiniz.

Gerekirse, suyu iyice süzün, bunun için gazlı bez veya temiz bir bez kullanabilirsiniz. Sonra 1 yemek kaşığı alabilirsin. Doktorlar günde sadece bir kez içmeyi tavsiye ediyor. Böyle bir reçete ile tedavi süreci 7 gün sürebilir.

Evde narı taze olarak da pişirebilirsiniz. Bunu yapmak için birkaç nara ihtiyacınız olacak. Soyulmaları ve tüm tahılların çıkarılması gerekir. Ayrıca, meyve suyu elde etmek için tüm tahılları evde öğütmeniz gerekir. Daha sonra içine biraz bal ekleyip solucanlardan alabilirsiniz.

Nasıl doğru alınır? Meyve suyunu günde bir kez kullanmak en iyisidir. Hamilelik sırasında 1/2 bardak içmek yeterlidir.

Papatya bazlı birçok tarif var. Tıbbi bitki genellikle komplikasyonlara neden olduğu için doktorlar bu özel tarife uymayı önermezler. Hamilelik sırasında, yanlış hazırlanmış bir tentür ile düşük olabilir.

Kontrendikasyonunuz yoksa, tarif şu şekilde hazırlanır: birkaç yemek kaşığı şifalı bitkiye ihtiyacınız olacak, bir bardak su ile dökülmeli ve bir saat demlenmelidir. Hazırlanan tentürü iyice süzmeniz, 2 çay kaşığı almanız ve günde sadece 2 kez almanız gerekir. Bu yöntemle tedavi süreci bir hafta sürebilir.

Önleme için parazitler için halk ilaçları

Birçok insan şu soruyu soruyor, böyle kötü bir hastalığı önlemenin yolları var mı? Elbette var. Yapmanız gereken en önemli şey, doktorun tüm kurallarına ve tavsiyelerine uymaktır.

Enfeksiyonu önlemek için zencefil kökü profilaktik olarak kullanılabilir. Kesilmeli ve kurutulmalı, ardından ince bir rende üzerine rendelenmelidir. Evde pişirdiğiniz herhangi bir yemeğe kütle ekleyebilirsiniz.

Önleyici bir önlem olarak, başka bir tarif de kullanabilirsiniz. Taze doğranmış zencefil kökü bir cam kaba konur ve doğal bal ile dökülür. Böyle lezzetli bir tarifi almak kolaydır - sabahları aç karnına bir tatlı kaşığı ağzınızda çözülür.

Ancak bala alerjiniz varsa, bu önleme yöntemini kullanamazsınız.

Helmint istilası için önleyici tedbirler

Önleyici bir önlem olarak, temel kuralları bilmeniz gerekir. Kirli meyve ve sebzeleri yemeyin. Ayrıca kişisel hijyen kurallarına da uymanız gerekir - bu, parazitlerin önlenmesinde ilk adımdır.

Ayrıca sivrisinek veya sinek gibi kan emici böceklerden de bir an önce kurtulmanız gerekir. Açık suda yüzmeyin.

Hastalığın ilk belirtilerini bulduğunuzda hemen bir doktora danışmanız gerekir. Akrabanızda parazit varsa, acilen tedavi edilmesi gerekir ve halk yöntemlerinin hazırlanmasına kadar önleyici tedbirler almalısınız.

Her şey doğru yapılırsa, hastalığın semptomlarından ve parazitlerin kendisinden hızla kurtulabilirsiniz, asıl şey hastalığın belirtilerini zamanında tanımaktır.